V pondělí 8. a v úterý 9. června se uskutečnily Závěrečná představení tanečního oboru pod vedením Lucie Charouzové. Vystoupily všechny ročníky, které navštěvují výuku v budově ZUŠ. Celým večerem provázeli zkušení moderátoři – tanečníci Aneta Čarková, Nikola Studecká, Magdaléna Radilová, Karolína Tvrdíková, Michaela Radíkovská, Michaela Hromasová a Vojtěch Ryšavý, kteří v průběhu obou večerů byli oceněni za výbornou reprezentaci ZUŠ na ústředním kole soutěžní taneční přehlídky v Pardubicích, kde získali ocenění za dynamiku pohybu.

 

zus -Choreografie Trnky na zaverecnem veceru tanecniho oboru v pondeli 8.6Během večera se představila i budoucí paní učitelka Zdena Hutlová, která si pro tyto večery připravila taneční sólo Vpád, které v úterý živě doprovodil na violoncello Michal Turek. Na závěr celého programu vystoupil pan učitel Tomáš Vobořil, který uvedl choreografii Tak vznikla zem, kde „dospělačky“ zatančily na živý hudební doprovod komorního tělesa „dospěláků muzikantů“ pod vedením pana učitele Radka Bělohradského. Taneční obor do konce roku čeká ještě vystoupení na závěrečném koncertě, přijímací řízení na příští školní rok a vysvědčení.

Celý taneční obor Vám přeje krásné prázdniny a příští školní rok se můžete těšit na dvě paní učitelky Lucii Charouzovou a Zdenu Hutlovou.zus -Lucie Charouzova a a tanecnici z uspesne chreografie V oblacich na ustrednim kole prehlidky TO v Pardubicich

...zač je v Pardubicích perník...

Tanečníci 6. ročníku I. stupně a 1. ročníku II. stupně se probojovali s choreografií V oblacích až do ústředního kola taneční soutěžní přehlídky do Pardubic... a získali ocenění za dynamiku!

Celý protančený víkend jsme si v Pardubicích užili – jak? O tom napsal více náš tanečník Vojta Ryšavý, v současné době student Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře:

"Dne 5. 6. 2015 jsme se vypravili na cestu do Pardubic na celostátní kolo soutěžní přehlídky žáků Základních uměleckých škol. Vyrazili jsme ve složení: Michaela Hromasová, Michaela Radikovská, Karolína Tvrdíková, Aneta Čarková, Magdalena Radilová, Nikola Studecká a já – Vojtěch Ryšavý. Po příjezdu do Pardubic jsme si byli vyzkoušet naši taneční choreografii v místním městském divadle a hned poté jsme se přemístili na ubytovnu, kterou se stal jeden z místních hotelů. Navečer jsme se vydali na menší prohlídku města, po které jsme se unavení vrátili zpět do hotelu, kde jsme nervózní a natěšení čekali na náš den D. V sobotu ráno jsme vyrazili na prohlídku města a základní seznámení se s památkami a historií města Pardubic. Odpoledne jsme šli s ostatními zhruba 40 soubory na slavnostní zahájení a pak jsme už jen čekali na náš vyhrazený prostor. Po odtančení naší choreografie, která sklidila nečekaně veliký úspěch, se však většině členů našeho týmu udělalo nevolno a začala nás všechny bolet hlava. Což se také projevilo na naší negativní náladě. Celou noc většina z nás probděla kvůli rámusu, který na hotelu dělaly další ubytované skupiny. Hned v neděli ráno jsme se rozhodli, že se domů vrátíme ještě před slavnostním vyhlášením. Sice nás to mrzelo, ale jinak to nešlo. Sbalili jsme si tedy všechny věci a vyrazili zpět do divadla, kde jsme zhlédli druhou polovinu soutěžních tanečních čísel. Po našem návratu domů jsme od naší paní učitelky Lucie Charouzové obdrželi zprávu, že jsme získali cenu za dynamiku hudby a také malou perníkovou chaloupku z pardubického perníku. Všem se nám v Pardubicích líbilo a už se těšíme na další takovéto přehlídky."zus -Vojta Rysavy a Misa Radikovska tanci choreografii V oblacich na ustrednim kole prehlidky TO v Pardubicich

© 2023 Zručské noviny
Joomla Templates by Joomzilla.com