Zatímco dříve byl jazykový certifikát výhodou, během posledních let se stal nevyhnutelnou nutností. Proto se rovněž I. Základní škola ve Zruči nad Sázavou rozhodla odstartovat nový projekt. Díky spolupráci s Evropským centrem jazykových zkoušek a Jazykovou školou Language Corner se i naši žáci začnou od nového školního roku připravovat na složení své první mezinárodní jazykové zkoušky.

Zkoušky Cambridge English pochází, již podle svého názvu, z dílny university v Cambridge. Jedná se o mezinárodně uznávané zkoušky se stoletou tradicí a jsou tak správným krokem pro získání dobré jazykové kvalifikace pro další studium i volbu zaměstnání. Protože jazykové znalosti každého studenta jsou značně ovlivněny jak věkem, tak i talentem, existují různé jazykové zkoušky na odlišných úrovních. Každý má tedy možnost získat certifikát dle vlastních dovedností a ty pak dále rozvíjet. Dětské zkoušky mají celkem tři stupně – Starters, Movers a Flyers. Řada žáků základních škol však již zvládá i nižší zkoušky pro dospělé – KET a PET. Odtud zbývá jen krůček k vyšším úrovním, které otevírají dveře k vysněnému studiu či zaměstnání.

Zkoušky mají svůj typický formát. Skládají se z testu čtení, poslechu, psaní a mluvení. Je proto vhodné se na ně správně připravit. Jejich velkým přínosem jsou například plusové body u přijímacích řízení na střední i vysoké školy, přinášejí výhodu při hledání letních brigád i zaměstnání a v neposlední řadě jsou skvělou motivací pro rozvoj dalších jazykových schopností.

Od září 2015 se proto v naší škole rozjedou přípravné kurzy na tyto zkoušky. Ty se pak budou konat na konci školního roku. Účast na kurzu však není podmínkou pro jejich složení. Žáci si během závěrečných lekcí budou moci vyzkoušet cvičný test a až poté se rozhodnout, zda se zkoušky budou chtít zúčastnit.

Výuka je vedena kvalifikovanými lektory a přípravné kurzy mají různé jazykové úrovně, ze kterých si skutečně vybere každý. Bližší informace je možné získat u Vlaďky Skopcové na telefonu 602 727 989 či e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rozřazení do skupin bude probíhat na začátku nového školního roku. Těšíme se na Vás.

Ivana Stará, ředitelka

© 2023 Zručské noviny
Joomla Templates by Joomzilla.com