"Zajímá nás, jak jste spokojeni s nabídkou gastronomických služeb v našem městě. Máte ve Zruči svůj oblíbený podnik, nebo raději zajedete na oběd či večeři jinam? Na jaké úrovni je podle vás kvalita jídla, pestrost nabídky, ochota a vystupování personálu? Jak na vás působí samotné prostředí stravovacího zařízení? Co ve zručských podnicích oceňujete a co se vám naopak nelíbí? "

V dubnovém vydání Zručských novin jsme vyzvali naše čtenáře, aby se s námi podělili o své názory na téma „Stravování ve Zruči". Do redakce dorazilo nakonec celkem šest e-mailů, z toho pouze polovina od místních. Provozovatele stravovacích zařízení jistě potěší, že všechny byly pochvalné. Pouze na Facebooku ZN se objevil nijak nerozváděný názor, že v případě stravovacích možností v našem městě se jedná o horor a v dalším příspěvku si krom pochvaly uživatel zároveň postěžoval na to, že mu ve Zruči chybí čistá, nesmradlavá a nezahulená restaurace. Zjevně však toto téma příliš Zručáků neoslovilo.

Připojujeme tedy alespoň odkaz na diskuzi na Facebooku a obdržené e-maily.

Následující texty neprošly jazykovou korekturou.


Dobrý den.

Chtěla bych reagovat na dotazník pro občany města Zruče nad Sáz., co se týče hodnocení stravovacích a pohostinských zařízení v našem městě. Jiné restaurace a občerstvení kromě restaurace Na Pohoří a na zámku naše rodina nenavštěvuje. V obojím jsme spokojeni jak co se obsluhy i jídla týče. Jen rozdíl vidíme v tom, že na zámku je jídlo lehčí, lépe stravitelné a na talíři lépe vypadá. Na zámku je nám sympatické, že se tam nekouří a i prostředí je hezčí. To je asi tak vše.

pí Bekrová


Milé překvapení v Rákosí

Milí čtenáři,

chtěla bych se vyjádřit na červnové téma „Stravování ve Zruči“. Nejsem zdejší, ale moje zkušenost je natolik výrazná, že bych se o ni s Vámi chtěla podělit.

Již mnoho let každoročně pořádáme s partou nadšenců víkendový výlet pro děti z mých zájmových kroužků při ZŠ Otokara Březiny Počátky. Vyhledáváme rekreační zařízení, kde bychom pro ně mohli realizovat bohatý soutěžní a zábavný program. Vezeme s sebou většinou 40 dětí ve věku od šesti do patnácti let, proto je pro nás velmi důležité ubytování a samozřejmě stravování.

Před šesti lety – v roce 2009 – jsme se rozhodli navštívit také Vaše krásné město Zruč nad Sázavou a jeho okolí. Ubytování jsme měli zajištěné v kempu – tehdy s názvem V rákosí. Bohužel jsme však byli natolik nemile překvapeni otřesným prostředím v chatkách i v jídelně, a také personálem, že jsme museli s plným autobusem dětí kemp opustit. Naštěstí se našel dobrý člověk, kamarád jednoho z nás, který se nás ujal a akčně nám v pátečním deštivém večeru našel náhradní ubytování…

Po letech se však změnili provozovatelé a personál, a tak jsme se po prozkoumání podmínek v kempu Rákosí znovu odvážili zkusit prožít zde náš víkend. A opět nás čekalo překvapení – tentokrát však zcela opačného charakteru!!!

Kemp byl nádherně upravený, vysečený, v chatkách krásně čisto. Podmínky pro naše usídlení přímo luxusní. A stravování – opravdu výborné! Jídelníček nám byl nabídnut předem ke schválení, ale neměli jsme k němu naprosto žádné připomínky. Výběr jídel byl bez výhrad vyhovující. Děti nemusely stát ve frontě a chodit si pro jídlo ani odnášet špinavé nádobí, jak tomu jsou běžně z našich výletů zvyklé. Vždy jsme byli vzorně obslouženi příjemným personálem a každé naše přání bylo ochotně splněno.

Děti bývají někdy až příliš upřímné, co se jídla týče, ale zde jsme od nich slyšeli jen samou chválu a nadšení. V době mobilních telefonů maminky už před naším návratem dávno věděly, „jak dobře se tu vaří a jak je tu fajn“…

A my vedoucí dospěláci jsme nevycházeli z údivu, jak moc se může k lepšímu změnit takovéto zařízení, když se dostane do správných rukou. A tak bychom chtěli touto cestou poděkovat paní Valouchové a všem zaměstnancům, kteří se o nás starali. Přejeme jim hodně úspěchů v jejich podnikání a hodně vděčných hostů, kteří dokážou ocenit poctivou práci. Všem vřele doporučujeme návštěvu kempu Rákosí, protože víme, že budou jistě spokojeni!

Mgr. Marie Bušková a celý kolektiv vedoucích


Dobrý den,

při našem posledním výletu jsme doputovali do Zruče nad Sázavou. Byli jsme zde poprvé a mile nás překvapilo, jak je u vás pěkně.

Máme rádi památky a moc se nám líbil opravený zámek, krásný park, výhled na město a procházka po okolí. Zároveň jsme využili služeb zámecké restaurace a opět jsme byli překvapeni milou a vtipnou obsluhou a vynikajícím jídlem. Takový servis se často nevidí. Rádi se k vám budeme na výlety vracet.

S pozdravem Vaculovi, Velké Meziříčí.


Dobrý den milá redakce Zručských novin,

reaguji na Váš podnět, jak jsme spokojeni s nabídkou gastronomických služeb.

Co se týká mé osobní zkušenosti s gastronomií ve Zruči nad Sázavou.

Jelikož jsem rodilý „Zručák“ a dá se říci, že určitou zkušenost s nabídkou stravování ve Zruči mám, jsem velmi mile překvapen, s pěkně rekonstruovanými prostory v Zámecké restauraci. Velmi mě těší profesionální přístup kuchaře Ríši, který umí jídlo , které připravuje hostům, nejen luxusně naservírovat na talíř, ale zajímavě si pohrát s chuťovými buňkami hostů. Takže nejen chuťové buňky, ale i vizáž jídla je ohromující gastronomický zážitek.

Rádi sem zveme obchodní partnery a to nejen z naší republiky, ale i z Evropy. A víme, že nás jídlo zde servírované nezklame.

Proto za mě dávám bod či hlas Zámecké restauraci a stejně tak se přidávají moji kolegové Marie, Jana a Pavel.

S pozdravem Miloš Musil


Dobrý den,

chtěla bych se s vámi podělit o příjemný zážitek. Každý si dnes stěžuje, tak já bych chtěla pochválit. Jezdíme do Zruče již dlouhá léta a vždy se s dětmi, nyní už s vnoučaty, zastavíme někde na oběd. Loni se syn se snachou zastavil na oběd v restauraci (vinárně) na zámku a byli velice překvapeni chutným a kvalitním jídlem a ochotnou obsluhou. Abychom se přesvědčili, že se nejedná jenom o náhodu, při další návštěvě jsme jsme navštívili tuto restauraci i my. Jídlo bylo výborné, opravdu jsme si moc pochutnali a protože jsme si to nenechali pro sebe, jezdí se sem najíst i naši známí z chalupy, kterou máme nedaleko. Takže se stalo skoro "tradicí" pro nás aspoň jednou týdně si zajet na oběd nebo večeři, abychom si zase pochutnali.

Ještě bych chtěla dodat, že město poslední dobou se mění k lepšímu

Přeji dobrý den Jana Pencová


Dobrý den,

rozhodla jsem se přispět k vašemu tématu. Nejsem jednou z těch, která by do restaurací a stravovacích podniků chodila pravidelně. Přesto je jednou za čas navštívím. Zvláště pak jsem si oblíbila Zámeckou restauraci u zámeckého dvoru. Ať už chci na oběd, na večeři, či jen tak posedět s kamarádkami na vínu, vždy nás uvítá milá, příjemná a vtipná obsluha. Na jídle které zde podávají si vždy pochutnám. Navíc je i z čeho vybírat. Pokud bych mohla nějaký podobný podnik ve Zruči nad Sázavou doporučit, byl by to právě tenhle.

S přáním hezkého dne, Kateřina Majerníková

© 2023 Zručské noviny
Joomla Templates by Joomzilla.com