Již třetím rokem pořádalo město Zruč nad Sázavou pro děti příměstský tábor. Tábor je určen pro děti školního věku a jeho náplní je pestrý a zajímavý program, kdy děti mají možnost se bavit, tvořit, poznat a naučit se něco nového v partě kamarádů a pod ochrannými křídly vedoucích.
Aktivity obměňujeme, aby i ty děti, které navštěvují tábor pravidelně každý rok, si přišly na své. To, co jsme prožili právě letos, vám sepsal Zdeněk Richter (účastník tábora).
A pokud vás táborový příběh zajímá více – máte možnost se přijít podívat do Spolkového domu na výstavu fotografií z letošního příměstského tábora. Fotografií je mnohem více, než na výstavě uvidíte – a proto si vás dovolujeme pozvat do Spolkového domu dne 17. září 2015 v 17 hodin na promítání všech fotografií z letošního tábora. Ti, kteří tábor prožili, si zavzpomínají a pro ostatní to může být inspirace pro příští rok. Fotogalerii tábora si též můžete prohlédnout na webových stránkách města.
Přeji vám krásné dny a na shledanou ve Spolkovém domě.


Příměstský tábor 2015

Příměstský tábor letos slavil třetí výročí. Konal se od 20. 7. 2015 do 25. 7. 2015. Tento rok jsme se sešli opravdu dobrá parta, i vedoucí byli super. První den jsme se rozdělili do týmů. Potom jsme si vymysleli jména, pokřiky a banery. Tým mojí spolužačky Andrey si vymyslel jméno Elfové. Tým mého kamaráda Zdeňka si vymyslel jméno Žvejkačky. A můj tým vymyslel Syslomoni.

Druhý den jsme vyrazili na zručský zámek a také do parku. Ve středu jsme vyrazili na farmu Blaník, kde jsme mohli plnit desetiboj, anebo jen tak blbnout.
Ve čtvrtek jsme si užili dopoledne s Městskou policií, kde jsme plnili po týmech úkoly od policistů. Potom jsme šli na oběd. Po obědě jsme šli k hasičům, kde nám ukázali jejich techniku a půjčili nám hadici, abychom se osvěžili, to se nám moc líbilo.

V pátek jsme vyjeli vlakem do Budčic, tam jsme si prohlídli mlýn a občerstvili se. Potom jsme si zahráli různé hry a šli jsme pěšky do Zruče. Tam jsme šli na večeři a potom jsme si šli připravit spaní a osprchovat se. Potom jsme šli do lesa u restaurace V Rákosí, tam jsme si zahráli hru a potom jsme šli do Spolkového domu, ale před tím jsme s dalšími dětmi zorganizovali strašení.

V sobotu jsme vstali, zašli si na snídani, potom jsme se rozloučili a ukončili tábor.
Děkujeme za zážitky a těšíme se na další rok.

Richter Zdeněk (účastník tábora)

  • primestky-tabor-02
© 2023 Zručské noviny
Joomla Templates by Joomzilla.com