25. července 2015 nově od 14.00 hodin

Festival country, folku, bluegrassu a trampské hudby se díky podpoře města Zruč nad Sázavou, kolektivu pořadatelů a zájmu návštěvníků koná již po desáté. Je to malé výročí.

Za dobu trvání festivalu se potvrdilo, že tento žánr ve Zruči n. S. doplňuje mozaiku nabídky kulturního vyžití. Jako pořadatelé se snažíme zvyšovat úroveň tohoto festivalu a nabízet návštěvníkům kvalitní zážitky. Také reagujeme na jejich nápady a připomínky. Hlavním mottem festivalu Zručská Vrátka je dávat prostor a příležitost představit publiku místní a začínající hudebníky. To doplňuje vystoupení legend tohoto žánru. Také v letošním roce toto krédo naplňujeme.

Festival Zručská Vrátka se uskuteční v sobotu 25. července 2015 nově od 14.00 hodin. Také místo konání se mění. Vracíme se do míst prvních ročníků – do okolí zámku, do krásně zrekonstruovaného areálu Zručského dvora. Také letos vystoupí místní interpret, písničkář hudebník, herec a expert na lokální záležitosti v oblasti umění R. One Czech. Příležitost představit se návštěvníkům dostanou začínající kamenolhotští Cepáci. Opět se můžete těšit na skupinu Rusty Strings z Červených Peček se skvělou zpěvačkou Julií Sedláčkovou. Po delší době znovu vystoupí skupiny Dřevěná tráva a Blue Stejšn. Nově jsme pozvali skupinu BG Cwrkot. Tato skupina se řadí mezi legendy bluegrassu. Vznikla v roce 1989 a je pokračováním skupiny Bukanýři.

Velkou legendou je folk a country skupina Scarabeus. Je jednou z prvních, která hrála moderní trampskou písničku, skupina je několikanásobným vítězem Porty. Nemalou legendou je také skupina Taxmeni s frontmanem Vráťou Vyskočilem. Také finalisté a držitelé Porty a ocenění Zlatá Porta. Hrají vlastní moderní country a také svůj specifický styl, tzv. military–country.

A to není vše. Návštěvníky čeká ještě pár drobných překvapení. Rádi bychom, aby se desátý ročník festivalu Zručská Vrátka všem líbil, pořádně jste si jej užili a příjemně se pobavili.

Vladimír Vyšohlíd

© 2023 Zručské noviny
Joomla Templates by Joomzilla.com